8 مدل بهترین شامپو برای رشد سریع مو

بهترین شامپو برای رشد سریع مو

رشد سریع مو، آرزوی همه کسانی است که به دلایل مختلف ریزش مو را تجربه کرده‌اند. اگرچه درمان ریزش مو فقط توسط پزشک امکان‌پذیر است ولی راه‌های مختلفی برای افزایش رشد مو وجود دارد. یکی از این راه‌ها، استفاه از شامپو برای رشد سریع مو است. در این راهنمای خرید بهترین شامپو برای رشد سریع مو، مهمترین ویژگی‌های این شامپوها را بررسی کرده و برخی از بهترین شامپوهای خارجی برای رشد سریع مو را معرفی می‌کنیم.

شامپوها می‌توانند با تقویت ساقه مو، کاهش شکستگی و پاکسازی کف سر به رشد مو کمک کنند. حفظ سلامت پوست سر برای رشد مو حیاتی است. از طرفی، بهترین شامپو برای رشد موهای ریخته شده باید حاوی ترکیبات مغذی مثل پروتئین و کراتین و ترکیبات نرم‌کننده مثل گلیسیرین و روغن نارگیل (برای کاهش شکستگی) باشد. حذف ترکیبات مضر مثل سولفات و پارابن هم تأثیر زیادی بر رشد سریع مو خواهد داشت.

دکتر دندی انگلمن (Dendy Engleman)، متخصص و جراح پوست از مرکزی درماتولوژی شیفر نیویورک، درباره نقش شامپو در رشد سریع مو می‌گوید:

«اگرچه عواملی مثل داروها، رژیم غذایی، درمان‌های شیمیایی و سلامت فرد در رشد و سلامت موها بسیار مؤثر هستند ولی روش مراقبت از مو هم نقشی کلیدی در این زمینه دارد. موی سالم ارتباط زیادی با سلامت پوست سر، روش‌های و محصولات مراقبت از مو دارد. به همین خاطر اگر موهای سالم و ضخیم می‌خواهید، استفاده از شامپو مناسب رشد سریع مو شما را زودتر به نتیجه خواهد رساند. شامپو رشد مو حاوی ترکیبات محرک رشد مو هستند و می‌توانند نرخ رشد مو را به‌شدت افزایش دهند.»

لیست بهترین شامپو برای رشد سریع مو:

1- شامپو بیوتین کلاژن او جی ایکس؛ بهترین شامپو برای رشد و تقویت مو
2- شامپو تقویت کننده لورآل مدل Dream Long؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو زنانه
3- شامپو کافئین آلپسین C1 بلک ادیشن؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو مردانه
4- شامپو سنسیتیو S1 آلپسین؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو خشک
5- شامپو ضد ریزش مو C1 آلپسین؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو چرب
6- شامپو بیوتین هیرتامین؛ بهترین شامپو برای رشد قدی مو
7- شامپو زردچوبه طلایی اوجی ایکس؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو رنگ شده و کراتینه
8- محلول تقویت کننده مو کافئین آلپسین؛ بهترین مکمل شامپو برای رشد سریع مو

اهمیت شامپو در رشد سریع مو

به گفته دکتر هاردیک دوشی (Hardik Doshi)، جراح ارشد از مرکز ترمیم مو آمپل در نیویورک، شامپو رشد مو برای همه افراد به یک میزان مؤثر نیست چون ریزش مو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که هرکدام از آنها روش درمانی متفاوتی نیاز دارند. اثربخشی شامپو رشد مو به ترکیبات به‌کاررفته در آن بستگی دارد. اگرچه این محصول باعث افزایش حجم مو، ضخیم شدن تارها و تسریع رشد مو می‌شود ولی نباید از آن انتظار معجزه داشته باشید.

دکتر انگلمن هم معتقد است در اکثر موارد، شامپوهای رشد مو روشی عالی برای تقویت و تحریک رشد موی سالم هستند. این متخصص پوست و مو درباره نحوه کار شامپوی رشد مو می‌گوید: «این شامپوها با ترکیبات محرک چرخه رشد مو و یا طولانی کردن فاز آناژن (فعال) چرخه رشد مو، پوسته سر را تغذیه می‌کنند.»

شامپوی محرک رشد مو از طریق ایجاد یک میکروبیوم سالم در کف سر، کاهش چربی، قارچ، باکتری و انگل‌ و خواص ضدالتهاب عمل می‌کند. این شامپوها اغلب حاوی ترکیباتی مثل آرنیکا و روغن درخت چای و سایر ضدالتهاب‌های طبیعی و مواد ضدعفونی‌کننده گیاهی هستند. شامپوهای رشد مو برای اثربخشی باید در پوست نفوذ کرده و وارد فولیکول‌های مو شوند. بههمین خاطر اکثر درمان‌های تسریع رشد مو باید برای مدت مشخصی روی پوست سر باقی بمانند.

شامپوی رشد مو می‌تواند با تقویت ساقه و کوتیکول مو در پیشگیری از ریزش مو هم مؤثر باشد. البته برای رشد مو، ابتدا باید ریزش مو متوقف بشود که فقط با تشخیص پزشک و حذف یا درمان دلایل زمینه‌ای امکان‌پذیر است. در واقع بهترین شامپو برای رشد سریع مو هم فقط می‌تواند مکمل درمان اصلی ریزش مو باشد.

راهنمای خرید شامپو برای رشد سریع مو

بهترین شامپو برای افزایش رشد مو، ویژگی‌ها و ترکیباتی دارد که ضامن سلامت پوست سر و تغذیه ساقه‌های مو هستند. هر محصولی که ویژگی‌های زیر را داشته باشد، در رشد و تقویت موهای شما مؤثر خواهد بود.

ترکیبات مفید برای رشد مو

هنگام خرید بهترین شامپو برای رشد سریع مو، ابتدا باید به ترکیبات آن توجه کنید؛ به‌ویژه ترکیباتی که به سلامت پوست سر و رشد مو کمک می‌کنند. دکتر انگلمن با اشاره به برخی از این ترکیبات می‌گوید: «دنبال مواد محرک رشد مو مثل کافئین، زینک، نیاسین، روغن رزماری، نعنا تند، چای سبز و بیوتین باشید. این ترکیبات به شامپو در کمک به افزایش سلامت و رشد سریع مو کمک می‌کنند.»

جنسینگ یکی دیگر از ترکیبات گیاهی معروف برای رشد سریع مو است که در کاهش التهاب و طولانی کردن فاز رشد مو تأثیر دارد.

ترکیبات مفید برای تقویت مو

علاوه بر ترکیبات محرک رشد مو، باید به وجود ترکیبات تقویت‌کننده فولیکول‌ها و کوتیکول‌های در فرمولاسیون شامپو هم دقت کرد. تأمین سلامت و استحکام موها درست به اندازه رشد موهای جدید اهمیت دارد. دکتر انگلمن ترکیباتی مثل کراتین و روغن آرگان را برای بهبود شرایط و تقویت موها توصیه می‌کند.

ترکیبات تقویت‌کننده می‌توانند موها را در برابر شکستگی و فشارهای محیطی مقاوم‌تر کنند.

ترکیبات نرم‌کننده و آبرسان

موهای خشک و فاقد چربی طبیعی نمی‌توانند رشد سالم داشته باشند. به همین خاطر، دکتر انگلمن توصیه می‌کند از شامپوهای حاوی ترکیبات نرم‌کننده و مرطوب‌کننده برای رشد مو استفاده کنید که می‌توانند تارهای مو را سالم و قوی نگه دارند.

حذف ترکیبات مضر

متخصصان پوست همواره شامپوهای فاقد ترکیبات شیمیایی مضر مثل سولفات، پارابن، فرمالدئید و حتی رایحه‌های شیمیایی را توصیه می‌کنند. دکتر انگلمن در این باره می‌گوید: «چنین ترکیباتی می‌توانند موها را ضعیف کنند و به آن آسیب بزنند و در نازک شدن مو و ریزش آن کاملاً تأثیر دارند.»

این ترکیبات در کنار مزایای خود مثل پاکسازی کامل پوست سر و خواص ضدباکتری، خشکی و التهاب را به‌شدت تشدید می‌کنند. به عبارت دیگر، چربی و رطوبت لازم برای سلامت پوست و موی سر را از بین می‌برند.

معرفی بهترین شامپو برای رشد سریع مو

1- شامپو بیوتین کلاژن او جی ایکس؛ بهترین شامپو برای رشد و تقویت مو

شامپو بیوتین کلاژن او جی ایکس

شامپو بیوتین کلاژن او جی ایکس حاوی دو ماده ضروری برای رشد و تقویت موهای نازک و کم‌پشت است: بیوتین و کلاژن. بیوتین یکی از عوامل اصلی شکل‌گیری پروتئین کراتی است که نقش کلیدی در ساخت تارهای مو دارد. کلاژن هم ضمن آبرسانی به تارهای موی ضعیف، آنها را قوی و ضخیم می‌کند. پروتئین هیدرولیز گندم هم از دیگر ترکیبات مهم این شامپو است که ضمن افزایش مقاومت تارهای مو در برابر آسیب‌های محیطی در تقویت و افزایش ضخامت ساقه مو هم مؤثر است.

شامپو بیوتین کلاژن او جی ایکس، فاقد سولفات و پارابن است. بنابراین به پوست کف سر آسیب نمی‌زند و آنها را بیش از حد خشک نمی‌کند. فرمولاسیون شامپو سبک و فاقد چربی است و قدرت پاک‌کنندگی کافی دارد. با استفاده مداوم از این شامپو او جی ایکس، شاهد افزایش حجم و رشد موهایتان خواهید بود.

 • نقاط قوت: رایحه خوش، افزایش حجم کم، تقویت بافت و ساختار موها
 • نقاط ضعف: ندارد

بیشتر بخوانید: بهترین شامپوهای ضد ریزش مو خارجی

2- شامپو تقویت کننده لورآل مدل Dream Long؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو زنانه

شامپو تقویت کننده لورآل مدل Dream Long حجم 680 میل

برای بانوانی که موی بلند دارند، شامپو تقویت کننده لورآل مدل Dream Long یکی از بهترین انتخاب‌ها است. این شامپو ضمن کمک به رشد موها، تارهای بلند مو را تغذیه و تارهای آسیب‌دیده را احیا می‌کند. معمولاً نوک موهای بلند به دلیل دوری از پوست سر، چربی و رطوبت کافی دریافت نکرده و شکننده می‌شوند. این شامپو با حل این مشکل و تغذیه تمام طول تار مو، روند احیای مو و رشد آن را تسریع می‌کند.

در فرمولاسیون شامپو تقویت کننده لورآل از کراتین گیاهی و نیاسینامید استفاده شده که هردو روند رشد مو را تسریع می‌کنند. روغن دانه کرچک، پروتئین سویا و پروتئین گندم هم از ترکیبات تقویت‌کننده و مغذی این شامپو هستند که به افزایش ضخامت تارهای مو کمک می‌کنند. قدرت پاکسازی بالای این شامپو و وجود سالیسیلیک اسید با خواص لایه‌برداری و ضدباکتری، سلامت پوست سر را تضمین کرده و محیطی ایمن برای رشد موها فراهم می‌کند.

 • نقاط قوت: قدرت مرطوب‌کنندگی و نرم‌کنندگی زیاد، بازسازی مو، فرمولاسیون غنی
 • نقاط ضعف: حاوی سولفات

بیشتر بخوانید: بهترین سرم ضد ریزش مو خارجی

3- شامپو کافئین آلپسین C1 بلک ادیشن؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو مردانه

شامپو کافئین آلپسین C1 بلک ادیشن

شامپو کافئین آلپسین C1 بلک ادیشن، یکی از غنی‌ترین فرمولاسیون‌ها را برای رشد مو دارد. به همین خاطر بسیاری آن را بهترین شامپو برای رشد مجدد مو می‌دانند. کافئین، زینک و نیاسین از ترکیبات اصلی محرک رشد مو هستند که این شامپو همه آنها را دارد. در کنار اینها باید به پروتئین گندم، ویتامین B5 و روغن کرچک هم اشاره کنیم که تارهای نازک و شکننده را به‌سرعت احیا و ضخیم می‌کنند.

کافئین موجود در شامپو کافئین آلپسین C1 بلک ادیشن مستقیماً روی ریشه مو اثر گذاشته و حتی در کاهش ریزش مو هم مؤثر است. فرمولاسیون این شامپوی آلمانی به‌طور اختصاصی برای موهای نازک و کم‌پشت آقایان طراحی شده است. این شامپو فاقد سولفات، پارابن و سیلیکون است. با این وجود قدرت پاک‌کنندگی کافی دارد و هیچگونه آلودگی روی پوست و موی سر باقی نمی‌گذارد.

 • نقاط قوت: کمک به درمان ریزش مو، افزایش رشد طبیعی مو، قدرت پاک‌کنندگی بالا
 • نقاط ضعف: ندارد

4- شامپو سنسیتیو S1 آلپسین؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو خشک

شامپو سنسیتیو S1 آلپسین

شامپو سنسیتیو S1 آلپسین، حاوی کمپلکس کافئین، زینک و نیاسین است که هرسه پیشنهاد دکتر انگلمن برای رشد سریع مو هستند. کمپلکس کافئین این شامپو با نفوذ در ریشه مو، فاز رشد مو را طولانی‌تر کرده و رشد مو را هم تحریک می‌کند. در کنار این ترکیبات باید به آلانتوئین و پانتنول اشاره کنیم که از بهترین ترکیبات نرم‌کننده و آبرسان برای مو هستند. همین امر، شامپو سنسیتیو S1 آلپسین را به انتخابی ایده‌آل برای موهای خشک تبدیل کرده است.

برای پوست و موی سر خشک، استفاده از سورفکتانت (پاک‌کننده) ملایم ضروری است. فرمولاسیون شامپو سنسیتیو S1 آلپسین فاقد سولفات و پارابن است. به‌جای این ترکیبات از سورفکتانت‌های آمینو اسید استفاده شده که پاکسازی را به‌صورت ملایم و بدون حذف چربی مورد نیاز پوست سر انجام می‌دهند. در نهایت باید به خواص ضدالتهاب و ضدخارش این شامپو اشاره کنیم که نقش مهمی در افزایش سلامت پوست و موی سر دارند.

 • نقاط قوت: حفاظت از ریشه مو، تقویت تارها مو، کاهش ریزش مو
 • نقاط ضعف: ندارد

5- شامپو ضد ریزش مو C1 آلپسین؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو چرب

شامپو ضد ریزش کافئین C1 سی وان آلپسین اصل

پیشنهاد ما برای افزایش رشد موهای چرب، شامپو Caffeine C1 آلپسین است. کافئین موجود در این شامپو با نفوذ در ریشه مو، فولیکول‌ها را تحریک کرده و فرایند رشد مو را تسریع می‌کند. از طرفی قابلیت خنثی کردن اثرات تستوسترون را هم دارد و بنابراین در کاهش ریزش مو بسیار مؤثر است. نیاسین، زینک و نعنا از دیگر ترکیبات محرک رشد موی موجود در این شامپو هستند.

پانتنول، پروتئین روغن گندک و روغن کرچک موجو در شامپو ضد ریزش مو C1 آلپسین با تقویت تارهای نازک و آسیب‌دیده باعث پرپشت شدن موهایتان می‌شوند. این شامپو قدرت پاکسازی کافی برای حفاظت از سلامت پوست سر را دارد. در ضمن با بهبود گردش خون در سر و رطوبت‌دهی به مو، فرایند ترشح چربی در کف سر را هم کنترل می‌کند. فرمولاسیون شامپو ضد ریزش مو C1 آلپسین فاقد چربی، سیلیکون و پارابن است.

 • نقاط قوت: کاهش ریزش مو، اثربخشی سریع، ضخیم‌کننده مو
 • نقاط ضعف: حاوی سولفات

6- شامپو بیوتین هیرتامین؛ بهترین شامپو برای رشد قدی مو

شامپو ضد ریزش و تقویت رشد مو بیوتین هیرتامین

شامپو بیوتین هیرتامین با فرمولاسیون گیاهی و غنی خود، در کنار افزایش حجم به رشد قدی مو هم کمک زیادی می‌کند. بیوتین، رزماری، روغن درخت چای و نعنا از ترکیبات محرک رشد مو در این محصول هستند که هرکدام در کنار افزایش رشد مو، خواص فراوان دیگری هم دارند. خواصی که با افزایش سلامت پوست سر، محیط مناسبی را برای رشد مو فراهم می‌کنند.

شامپو بیوتین هیرتامین علاوه بر ترکیبات محرک رشد مو حاوی ترکیبات مغذی و نرم‌کننده نیز هست. پرو ویتامین B5 با تغذیه عمقی مو باعث تقویت تارهای آسیب‌دیده و احیای آنها می‌شود. زردچوبه هم در کنار خواص ضدریزش، خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و مقاومت تارهای مو را بالا می‌برد. آلوئه ورا و روغن بابونه هم از ترکیبات آبرسان و نرم‌کننده این شامپو هستند. فرمولاسیون شامپو بیوتین هیرتامین فاقد سولفات و پارابن بوده و برای موهای رنگ شده هم مناسب است.

 • نقاط قوت: کاهش ریز مو، افزایش ضخامت مو، ضدالتهاب و ضدباکتری
 • نقاط ضعف: قیمت بالا

7- شامپو زردچوبه طلایی اوجی ایکس؛ بهترین شامپو برای رشد سریع مو رنگ شده و کراتینه

شامپو زردچوبه طلایی (گلدن تورمریک) اوجی ایکس

شامپو زردچوبه طلایی اوجی ایکس ضمن محافظت از رنگ مو و افزایش ماندگاری آن، به رشد موهای شما هم کمک می‌کند. در فرمولاسیون این شامپو از سورفکتات‌های ملایم استفاده شده تا پاکسازی پوست و موی سر بدون آسیب و ایجاد خشکی و کدری انجام شود. همین فرمولاسیون ملایم ولی مؤثر ضامن حفظ ضعیف‌ترین تارهای موی شما خواهد بود.

زردچوبه طلایی خواص آنتی اکسیدانی، ضدالتهاب و ضدباکتری بسیار قوی دارد که محیط کف سر را برای رشد موها فراهم می‌کند. عصاره آملا هم با مقادیر زیاد ویتامین C و قدرت نرم‌کنندگی بالا می‌تواند تارهای موی رنگ شده را تقویت و مقاومت کند. شیر نارگیل یکی دیگر از ترکیبات مهم شامپو زردچوبه طلایی اوجی ایکس است که مانع شکنندگی موهای رنگ شده می‌شود.

 • نقاط قوت: قیمت مناسب، افزایش رشد قدی مو، تقویت‌کننده تارهای مو
 • نقاط ضعف: فاقد ترکیبات قوی برای رشد مو

8- محلول تقویت کننده مو کافئین آلپسین؛ بهترین مکمل شامپو برای رشد سریع مو

محلول تقویت کننده مو کافئین آلپسین

محلول تقویت کننده مو کافئین آلپسین یکی از بهترین محصولاتی است که می‌توانید در کنار شامپو برای رشد سریع مو استفاده کنید. کافئین موجود در این محلول رشد مو، تمام روز روی موهای شما باقی می‌ماند. بنابراین نه تنها ریشه مو را تحریک و فعال می‌کند بلکه با نفوذ در ساقه مو باعث افزایش ضخامت و مقاومت تارهای موی شما خواهد شد. زینک و نیاسینامید دو ترکیب مهم دیگر در این محلول هستند که به افزایش رشد مو کمک زیادی می‌کنند.

روغن کرچک، پانتنول و منتول موجود در محلول تقویت کننده مو آلپسین ضمن تقویت پوست سر کف سر، ضعیف‌ترین و نازک‌ترین تارهای مو را نیز تقویت می‌کنند. با استفاده مداوم از این محصول علاوه بر بهبود سلامت و افزایش فعالیت ریشه مو، ساقه مو هم به‌خوبی تقویت خواهد شد. در نهایت باید به فواید این محلول آلپسین برای کاهش انواع ریزش مو از جمله ریزش موی ارثی و زودرس اشاره کنیم.

 • نقاط قوت: تقویت پیاز و ریشه مو، درمان ریزش مو، آبرسانی و تقویت ساقه مو
 • نقاط ضعف: قیمت بالا

سخن پایانی

شامپوهای رشد مو اگرچه نمی‌توانند ریزش مو را به‌طور قطعی متوقف یا درمان کنند اما مکملی عالی برای درمان‌های ریزش مو هستند. با یک شامپوی مناسب می‌توانید محیط پوست سر را برای رشد موها و تقویت تارهای مو مساعدتر کنید. بهترین شامپو برای رشد سریع مو باید حاوی ترکیبات محرک رشد مو مثل کافئین، نیاسین و روغن درخت چای، ترکیبات تقویت‌کننده مثل کراتین و روغن درخت چای و ترکیبات نرم‌کننده مثل روغن نارگیل باشد. قدرت پاکسازی کافی و حذف ترکیبات مضر مثل سولفات هم از دیگر ویژگی‌های چنین محصولی است.

لیست بهترین شامپو برای رشد سریع مو را در زیر می‌بینید:

1- شامپو بیوتین کلاژن او جی ایکس
2- شامپو تقویت کننده لورآل مدل Dream Long
3- شامپو کافئین آلپسین C1 بلک ادیشن
4- شامپو سنسیتیو S1 آلپسین
5- شامپو ضد ریزش مو C1 آلپسین
6- شامپو بیوتین هیرتامین
7- شامپو زردچوبه طلایی اوجی ایکس
8- محلول تقویت کننده مو کافئین آلپسین

سؤالات متداول

مهمترین دلایل ریزش مو چیست؟ افزایش سن، برخی از بیماری‌ها مثل تیروئید، عوامل ژنتیکی، عوارض جانبی داروها، کاهش وزن شدید، دوره‌ها بعد از بارداری و استرس برخی از دلایل ریزش مو هستند.

درمان‌های دارویی و تخصصی ریزش مو کدام است؟ دکتر هاردیک دوشی درباره درمان‌های قطعی یا پایدار ریزش مو می‌گوید: «معمولاً ماینوکسیدیل و فیناستراید برای درمان ریزش مو تجویز می‌شوند ولی متخصصان روش‌های دیگری مثل لیزردرمانی، پلاسماتراپی و کاشت مو را هم توصیه می‌کنند.» میزان اثربخشی هرکدام از این روش‌ها به شرایط فرد و واکنش او به درمان بستگی دارد.

چقدر طول می‌کشد تا شامپو رشد مو نتیجه بدهد؟ زمان اثربخشی محصولات رشد مو هم در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. به گفته دکتر انگلمن، تقریباً بین چهار تا هشت هفته طول می‌کشد تا شاهد افزایش رشد مو باشید. البته اگر در این مدت ریزش مو درمان نشود، استفاده از شامپو برای رشد سریع مو چندان مؤثر نخواهد بود.

بهترین شامپو ایرانی برای رشد سریع مو چیست؟ شامپو ضد ریزش و تقویت کننده فولیکا، شامپو ضد ریزش نئودرم مدل کافئین نوتریسل، شامپو ضدریزش ماینوکسی لافارر و شامپو ضدریزش سریتا برخی از بهترین محصولات ایرانی موجود در بازار هستند.

منابع:
https://www.vogue.com/article/best-shampoo-for-hair-growth
https://people.com/best-shampoos-for-hair-growth-8356248
https://www.byrdie.com/best-hair-growth-shampoos-5077216

: امتیاز دهید(راست به چپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...