8 مدل بهترین ماسک مو بدون سولفات

بهترین ماسک مو بدون سولفات

خرید محصولات مراقبت از مو مثل شامپو و ماسک مو بدون سولفات در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. سولفات یکی از ترکیبات شیمیایی پرکاربرد در شامپو، نرم‌کننده و ماسک مو است که علیرغم خواص پاک‌کنندگی و ضدباکتری بالا، استفاده از آن توصیه نمی‌شود. در این مطلب ضمن بررسی مضرات سولفات، بهترین ماسک مو بدون سولفات برای نیازهای مختلف را معرفی خواهیم کرد.

لیست 8 تا از بهترین ماسک مو بدون سولفات خارجی:

 1. ماسک آبرسان 4 در 1 اولاپلکس؛ بهترین برند ماسک مو بدون سولفات
 2. ماسک مو بدون سولفات لایتنس مدل ARGAN OIL؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات با قیمت ارزان و مناسب
 3. ماسک مو نلی مدل کالر سیلک گلد 24K؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای رنگ شده
 4. ماسک موی ده کاره یونیک وان رولون؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای فر و مجعد
 5. ماسک مو کراتین ترزمه؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای کراتینه
 6. ماسک مو آبرسان نارگیل و آلوئه ورا ترزمه؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات داخل حمام
 7. ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات نرم کننده
 8. ماسک مو روغن آرگان مراکشی او جی ایکس؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای خشک و آسیب دیده

سولفات چیست؟

بسیاری از سولفات‌ها از جمله سدیم لوریل سولفات (SLS) و سدیم لورت سولفات (SLES)، قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارد و چربی سر و آلودگی‌ها را از بین می‌برد. این جمله نشان می‌دهد که سولفات در کنار ترکیبات مرطوب‌کننده می‌تواند برای موهای چرب مفید باشد. اما این ماده کف‌ساز، پاک‌کننده و ضدباکتری مضراتی هم دارد؛ به‌ویژه برای موهای خشک و آسیب‌دیده که نیاز مبرمی به چربی طبیعی پوست و ساقه مو دارند. ضمناً کارایی اصلی ماسک مو، تمیز کردن پوست و موی سر نیست. بنابراین، بهترین ماسک مو محصولی است که فاقد سولفات باشد.

دکتر لورن پنزی (Lauren Penzi)، متخصص پوست از نیویورک، درباره ماسک مو بدون سولفات می‌گوید:

«سولفات‌ها، چربی مو را با قدرت از بین می‌برند و این منجر به خشکی و وزی موها می‌شود. ماسک مو بدون سولفات با پاکسازی ملایم و بدون کاهش تعادل رطوبت پوست و موی سر، مانع بروز چنین مشکلاتی می‌شود.»

سولفات‌ها مواد شوینده‌ای هستند که کف زیاد اکثر شامپوها از آنها می‌آید. سولفات حتی امروزه هم پرکاربردترین ماده اولیه در محصولات مراقبت از مو هستند. دیدن نام‌هایی مثل سدیم لوریل سولفات، سدیم لورت سولفات و آمونیوم لورت سولفات در لیست ترکیبات محصولات مختلف به‌معنای وجود سولفات در آن محصول است.

به گفته دکتر برندن کمپ (Brendan Camp)، متخصص پوست از مرکز درماتولوژی MDCS در نیویورک، سولفات‌ها نمک‌هایی هستند که از واکنش شیمیایی سولفوریک اسید با سایر مواد شیمیایی به دست می‌آیند. دکتر کمپ درباره علت استفاده از سولفات در محصولات مراقبت از پوست و مو می‌گوید:

«سولفات ترکیبی رایج و پرکاربرد در دنیای محصولات مراقبتی است چون به‌عنوان سورفکتانت (عامل پاک‌کننده) عمل می‌کند. این یعنی آنها به فرایند پاکسازی چربی، آلودگی و باقیمانده محصولات آرایشی از ساقه مو کمک می‌کنند و امکان شست‌وشوی ساده بدون برجا ماندن باقیمانده‌های کثیفی و شوینده را فراهم می‌کنند. در ضمن کف زیادی هم تولید می‌کنند.»

اما با وجود این مزایا و قدرت پاکسازی بالا، چرا مردم فکر می‌کنند سولفات برای موهایشان مضر است؟ مضرات سولفات دقیقاً از همین قدرت پاکسازی بالا می‌آید. سولفات می‌تواند تمام چربی و رطوبت پوست و ساقه مو را از بین ببرد. امری که باعث شکنندگی، خشکی، وزی و آسیب‌پذیری ساقه مو و خشکی، خارش و التهاب پوست سر می‌شود.

در ضمن باید بدانید ادعاهای مربوط به سرطان‌زا بودن سولفات هیچ پشتوانه علمی ندارد. به گفته دکتر کمپ، هیچ دلیل علمی مبنی بر ارتباط بین استفاده از سولفات و بیماری‌هایی مثل سرطان و نازایی وجود ندارد.

مضرات استفاده از ماسک مو حاوی سولفات

همه ما در اثر تبلیغات شبکه‌های اجتماعی می‌دانیم ماسک مو بدون سولفات عالی و بی‌ضرر است. اما باید مضرات وجود سولفات در ماسک مو را بدانید تا انتخاب‌تان آگاهانه باشد. در ادامه، به مهمترین مضرات استفاده از محصولات مراقبت از موی حاوی سولفات می‌پردازیم.

ایجاد و تشدید خشکی پوست و موی سر

مهمترین عملکرد سولفات در محصولات مراقبت از مو، پاکسازی پوست و موی سر است. اما دکتر برندن کمپ اعتقاد دارد کمی چربی برای حفظ سلامت مو لازم است. این چربی یک لایه محافظ روی ساقه مو ایجاد کرده و آن را مقاوم، نرم و انعطاف‌پذیر می‌سازد. اگر چربی موهایتان خیلی زیاد باشد، سولفات می‌تواند کمک‌کننده باشد. اما قدرت پاکسازی سولفات برای موهای نرمال و خشک خیلی زیاد است و می‌تواند باعث ایجاد یا تشدید خشکی شود.

افزایش وزی و شکنندگی موها

از بین رفتن چربی طبیعی تارهای مو منجر به وزی آنها می‌شود. خشکی تارهای مو، اصطکاک میان آنها را افزایش داده و مو را وز می‌کند. در نتیجه نه تنها زیبایی موهایتان کمتر می‌شود بلکه این وزی، شکنندگی موهایتان را نیز بیشتر خواهد کرد. از طرفی خشکی مو هم آسیب‌پذیری آنها را بیشتر کرده و احتما بروز موخوره را افزایش می‌دهند.

کاهش ماندگاری رنگ مو و کراتین

از بین رفتن لایه چربی و رطوبت محافظ ساقه مو، ماندگاری رنگ مو و کراتین و سایر درمان‌های شیمیایی را هم کمتر می‌کند. رنگ مو و کراتین روی خارجی‌ترین لایه ساقه مو اعمال می‌شوند و فقدان لایه محافظ، آسیب‌پذیری آنها از عوامل محیطی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، اکثر شامپوهای مناسب موهای رنگ شده و کراتینه، فاقد سولفات هستند.

تشدید التهابات پوست سر و بیماری‌های پوستی

پوست سر هم مثل پوست صورت و بدن به مراقبت نیاز دارد. اگر پوست سرتان خشک یا حساس باشد، قدرت پاکسازی بالای سولفات منجر به بروز التهاب و خارش خواهد شد. به‌خصوص اگر به بیماری‌های پوستی مثل اگزما یا روزاسه مبتلا هستید، استفاده از محصولات حاوی سولفات می‌توانند به تشدید علائم بیماری بیانجامند.

ایجاد آکنه اطراف خط رویش مو

به گفته دکتر میشل فاربر (Michele Farber)، متخصص پوست از گروه درماتولوژی شوایگر در نیویورک، استفاده محصولات مراقبت از مو حاوی سولفات می‌تواند منجر به بروز آکنه در اطراف خط رویش مو شوند.

فواید استفاده از ماسک مو بدون سولفات

با استفاه از بهترین ماسک مو بدون سولفات نه تنها روتین مراقبت از موی خودتان را کامل می‌کنید بلکه از مضرات سولفات نیز در امان خواهید بود. با استفاده از ماسک مو بدون سولفات از مزایای زیر برخوردار می‌شوید:

آبرسانی و مرطوب‌کنندگی

ماسک مو بدون سولفات در کنار ترکیبات آبرسان و مرطوب‌کننده، فاقد مواد مضر است و رطوبت طبیعی موهای شما را از بین نمی‌برد. با نفوذ ترکیبات ماسک به داخل تارهای مو، رطوبت مو را افزایش یافته و خشکی مو کاملاً برطرف می‌شود.

بازسازی موی آسیب‌دیده

استفاده از ماسک موی مناسب یکی از بهترین راهکارها برای بازسازی موهای آسیب‌دیده، شکننده و موخوره است. ترکیباتی مثل پروتئین گندم و تخم مرغ، عسل، انواع روغن‌های طبیعی و ویتامین‌ها با تغذیه عمیق ساقه مو به بازسازی، تقویت و احیای موهای آسیب‌دیده از درون کمک می‌کنند.

افزایش استحکام تارهای مو

ماسک مو بدون سولفات، ضامن سلامت پوست سر و ریشه مو است. وقتی پوست سر رطوبت کافی داشته باشد، ریشه مو هم به‌خوبی تغذیه خواهد شد. از طرفی، ترکیبات مفید ماسک مو هم ساقه مو را تغذیه و تقویت می‌کنند. در نتیجه با استفاده از ماسک مو بدون سولفات، در مدت کوتاهی شاهد افزایش استحکام تارهای مو خواهید بود.

نرم‌کنندگی و افزایش حالت‌پذیری

تغذیه عمقی تارهای مو با ترکیبات کاملاً مفید در کنار حذف ترکیبات مضر، موهایتان را نرم‌تر می‌کند. بنابراین نه تنها شاهد خشکی، وزی و گره نخواهید بود بلکه حالت‌پذیری موهایتان هم‌ ساده‌تر خواهد شد.

معرفی بهترین ماسک مو بدون سولفات

1- ماسک آبرسان 4 در 1 اولاپلکس؛ بهترین برند ماسک مو بدون سولفات

ماسک مو آبرسان 4 در 1 اولاپلکس

اگر یک ماسک مو بدون سولفات عالی و چندکاره برای رفع تمام مشکلات و نواقص مو می‌خواهید ماسک مو آبرسان 4 در 1 اولاپلکس را انتخاب کنید. اوپلاکس یک برند تخصصی تولید محصولات سالنی مراقبت از مو است که نواقص مو را در کمترین زمان برطرف می‌کند. این ماسک مو بدون سولفات با آبرسانی فوری و عمقی به تارهای مو، خشکی و وزی موها را به‌سرعت از بین می‌برد. سرعت بالای اثربخشی این ماسک مو، آن را به انتخابی عالی برای موهای آسیب‌دیده تبدیل کرده است.

فرمولاسیون ماسک آبرسان اوپلاکس فاقد سولفات، پارابن، چربی و کاملاً سبک و زودجذب است. مواد تشکیل‌دهنده این ماسک مو ترکیبی از سرامیدها، روغن‌های طبیعی و آمینو اسیدها هستند که با نفوذ در عمق تارهای مو باعث افزایش استحکام و ضخامت آنها می‌شوند. عصاره جوجوبا، روغن آووکادو، روغن آفتابگردان و روغن سبوس برنج فقط برخی از ترکیبات طبیعی ماسک مو 4 در 1 اوپلاکس هستند.

 • نقاط قوت: رفع موخوره، افزایش ضخامت و حجم مو، احیای موی آسیب‌دیده
 • نقاط ضعف: قیمت بالا

بیشتر بخوانید: بهترین شامپو بدون سولفات

2- ماسک مو بدون سولفات لایتنس مدل ARGAN OIL؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات با قیمت ارزان و مناسب

ماسک مو بدون سولفات لایتنس مدل ARGAN OIL

٪95 درصد ترکیبات ماسک مو بدون سولفات لایتنس از روغن آرگان مراکشی تشکیل شده است. روغن آرگان سرشار از ویتامین E، آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب است و خواصی نظیر آبرسانی و نرم‌کنندگی، ترمیم ساقه مو و افزایش سلامت پوست سر دارد. با استفاده از ماسک مو بدون سولفات لایتنس می‌توانید از تمام این خواص بهره‌مند شوید و نگران آسیب زدن سولفات، سدیم، پارابن و الکل به موهایتان نباشید. در فرمولاسیون این ماسک مو خارجی از هیچکدام از ترکیبات مضر فوق استفاده نشده است.

قدرت آبرسانی و ترمیم‌کنندگی بالای ماسک مو بدون سولفات لایتنس مدل روغن آرگان، به درمان‌های ریزش مو هم کمک می‌کند. بنابراین مکملی عالی و البته اقتصادی برای درمان‌های دارویی ریزش مو محسوب می‌شود. این محصول با رفع موخوره، از بین بردن وزی و افزایش درخشندگی موها می‌تواند زیبایی را به موهای آسیب‌دیده و شکننده برگرداند.

 • نقاط قوت: قویت پیاز مو، احیای موی آسیب‌دیده، حفظ رطوبت در ساقه مو
 • نقاط ضعف: ندارد

بیشتر بخوانید: بهترین ماسک مو برای موهای کراتینه

3- ماسک مو نلی مدل کالر سیلک گلد 24K؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای رنگ شده

ماسک مو نلی مدل کالر سیلک گلد 24K

همانطور که می‌دانید، سولفات ماندگاری رنگ مو را کاهش می‌دهد. ماسک مو نلی مدل کالر سیلک گلد 24K فاقد سولفات، پارابن، الکل و هرگونه ترکیب شیمیایی مضر دیگر است. به همین خاطر هیچگونه آسیبی به ساختار و رنگ مو وارد نمی‌کند. ذرات طلای 24 عیار موجود در این ماسک با نفوذ در ساختار مو باعث افزایش استحکام ساقه مو می‌شوند. کراتین، بابونه و روغن جوانه گندم موجود در ماسک موی بدون سولفات نلی هم با افزایش نرمی و درخشندگی موها زیبایی رنگ موی شما را دو چندان می‌کنند.

ویتامین E موجود در ماسک مو نلی مدل کالر سیلک گلد 24K علاوه بر قدرت آبرسانی، مرطوب‌کنندگی و نرم‌کنندگی بالا، خواص آنتی کسیدانی هم دارد. این آنتی اکسیدان از موی شما در برابر عوامل آسیب‌زای محیطی مثل گرما، نور آفتاب و آلودگی به‌خوبی محافظت می‌کند. ترکیب این آنتی اکسیدان با تغذیه عمقی تارهای مو توسط سایر مواد مغذی موجود در ماسک نلی باعث افزایش ماندگاری رنگ مو می‌شوند.

 • نقاط قوت: رفع خشکی ناشی از دکلره، ضدموخوره، ضد وزی و گره مو
 • نقاط ضعف: ندارد

بیشتر بخوانید: بهترین ماسک مو برای موهای خشک و وز و آسیب دیده

4- ماسک موی ده کاره یونیک وان رولون؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای فر و مجعد

ماسک موی ده کاره یونیک وان رولون

ماسک موی ده کاره یونیک وان رولون با ترکیبات متنوع و کامل خود، تمام نیازهای موی شما را برطرف می‌کند. فرمولاسیون این محصول فاقد سولفات و بسیار سبک است. فقط 3 دقیقه بعد از مصرف ماسک مو یونیک وان رولون می‌توانید اثرش را روی موهایتان ببینید. با استفاده از این ماسک مو بدون سولفات هم می‌توانید شاهد تقویت و افزایش ضخامت تارهای مو خواهید بود.

ماسک مو یونیک وان رولون قدرت نرم‌کنندگی و حالت‌دهی زیادی دارد. بنابراین نمی‌گذارد موهای فر و مجعد گره بخورند و شانه زدن را راحت‌تر می‌کند. ضمناً در حفظ حالت طبیعی موها نیز بسیار مؤثر است و زیبایی موهای فر و مجعد را دو چندان می‌کند. در نهایت باید به قدرت احیا و بازسازی ماسک موی ده کاره یونیک وان رولون اشاره کنیم که آن را به انتخابی ایده‌آل برای موهای آسیب‌دیده تبدیل کرده است.

 • نقاط قوت: کنترل موخوره و وزی مو، تغذیه عمقی مو، افزایش درخشندگی و حال ابریشمی مو
 • نقاط ضعف: قیمت بالا

5- ماسک مو کراتین ترزمه؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای کراتینه

ماسک مو کراتین ترزمه

موهای کراتینه شده هم باید از ماسک مو بدون سولفات استفاده کنند و ماسک مو کراتین ترزمه بدون سولفات از برند آمریکایی ترزمه به‌طور اختصاصی برای این افراد طراحی شده است. ماسک مو کراتین ترزمه فاقد سولفات است و درصد بالای کراتین موجود در آن، موها را تا 72 ساعت صاف، بدون وز و درخشنده نگه می‌دارد. این ماسک مو با تغذیه ساقه مو و افزایش رطوبت موجود در آن، لایه محافظ تارهای مو را قوی‌تر می‌کند. در نتیجه، عمر کراتین تزریق شده به تارهای موهای شما هم بیشتر خواهد شد.

یکی از مهمترین خواص ماسک مو کراتین ترزمه، قدرت نرم‌کنندگی و آبرسانی بالای آن است. این محصول با آبرسانی عمیق، خشکی، وزی و موخوره را کاملاً برطرف کرده و هیچ گره‌ای باقی نمی‌گذارد. در ضمن درخشندگی موها را نیز افزایش داده و تأثیر زیادی روی ظاهر موها دارد.

 • نقاط قوت: آبرسانی، رفع خشکی مو، افزایش نرمی و درخشندگی موها
 • نقاط ضعف: حجم کم

6- ماسک مو آبرسان نارگیل و آلوئه ورا ترزمه؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات داخل حمام

ماسک مو آبرسان نارگیل و آلوئه ورا ترزمه

ماسک مو آبرسان نارگیل و آلوئه ورا ترزمه، یک ماسک مو بدون سولفات برای استفاده داخل حمام است و نیاز به آبکشی دارد. این ماسک مو بدون سولفات به‌طور ویژه برای موهای خشک و آسیب‌دیده طراحی شده و با فرمولاسیون غنی خود به‌سرعت خشکی مو را برطرف می‌کند. روغن و عصاره نارگیل ضمن آبرسانی به حفظ رطوبت در تارهای مو هم کمک می‌کنند. آلوئه ورا هم در کنار قدرت مرطوب‌کنندگی و نرم‌کنندگی بالا، در پاکسازی فولیکول‌های مو هم مؤثر است.

قدرت آبرسانی عمیق ماسک مو آبرسان نارگیل و آلوئه ورا ترزمه باعث می‌شود خشکی مو در کمترین زمان ممکن از بین برود. تداوم مصرف این ماسک آبرسان نیز در بلندمدت فوایدی مثل احیای تارهای مو، تقویت رشد مو و بهبود بافت مو را در پی خواهد داشت. در ضمن این ماسک مو با افزایش نرمی، حالت‌پذیری و درخشندگی موها به زیبایی موهایتان هم کمک می‌کند.

 • نقاط قوت: درمان فوری و عمقی خشکی مو، براق کننده، افزایش ضخامت و حجم مو
 • نقاط ضعف: حجم کم

7- ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات نرم کننده

ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس

ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس بدون سولفات بوده و به‌طور ويژه برای افزایش نرمی و لطافت موهای خشک طراحی شده است. فرمولاسیون ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس به‌صورت عمقی در تارهای مو نفوذ می‌کند و بنابراین حتی ضخیم‌ترین موها با بافت درشت را هم نرم خواهد کرد. این ماسک مو فاقد سولفات، پارابن، و رایحه‌های مصنوعی است و هیچ آسیبی به پوست و موی سر نمی‌زند.

درصد بالای روغن نارگیل موجود در ماسک مو میراکل او جی ایکس با تغذیه عمیق، موهای آسیب‌دیده را ترمیم کرده و آنها را نرم و خوش‌حالت می‌کند. ضمناً باید به قدرت آبرسانی و مرطوب‌کنندگی بالای روغن نارگیل هم اشاره کنیم. الکل‌های مرطوب‌کننده مثل ستئاریل الکل و ستیل الکل و گلیسیرین هم از دیگر ترکیبات نرم‌کننده این ماسک مو هستند. عصاره دانه وانیل موجود در ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس هم در ترمیم موهای خشک و آسیب‌دیده مؤثر است.

 • نقاط قوت: رفع خشکی مو، تغذیه کننده مو، ویتامینه، تقویت پیاز مو
 • نقاط ضعف: حجم کم

8- ماسک مو روغن آرگان مراکشی او جی ایکس؛ بهترین ماسک مو بدون سولفات برای موهای خشک و آسیب دیده

ماسک مو روغن آرگان مراکشی او جی ایکس

روغن آرگان یکی از بهترین ترکیبات طبیعی برای رفع خشکی و احیای موهای آسیب‌دیده است. به همین دلیل، ماسک مو روغن آرگان مراکشی او جی ایکس را برای موهای خشک و آسیب‌دیده پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه به برخی از فواید روغن آرگان موجود در این ماسک مو بدون سولفات اشاره می‌کنیم:

 • وجود ویتامین E و اسیدهای چرب با نفوذ به تارهای مو، خشکی و وزی را برطرف کرده و به احیای ساختار مو کمک می‌کنند.
 • وجود ویتامین C به‌عنوان یکی از قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌ها از موهای خشک و آسیب‌دیده در برابر آسیب‌های محیطی مثل نور خورشید، حرارت اتو و سشوار و فشارهای مکانیکی به‌خوبی محافظت کرده و مانع آسیب دیدن بیشتر آنها می‌شود.
 • وجود اسیدهای چرب و ترکیبی به نام فنل محیطی مناسب برای تقویت پیاز مو و رشد بیشتر موها فراهم می‌کنند و روند بازسازی و احیای موهای خشک و نازک را تسریع می‌کنند.

در ضمن باید بدانید مولکول‌های روغن آرگان در مقایسه با بسیاری از روغن‌های طبیعی دیگر مثل نارگیل، ریزتر هستند و سریع‌تر در کوتیکول‌های مو نفوذ می‌کنند. یکی دیگر از ترکیبات مهم این ماسک مو، پروتئین‌های ابریشم است که ضمن افزایش استحکام تارهای مو نرمی و لطافت آن را هم افزایش می‌دهد. فرمولاسیون سبک و بی‌ضرر ماسک مو روغن آرگان مراکشی او جی ایکس برای استفاده روزانه هم مناسب است.

 • نقاط قوت: تقویت و استحکام رشته‌های مو، رفع گره و موخوره، افزایش درخشندگی و حالت ابریشمی موها
 • نقاط ضعف: حجم کم

سخن پایانی

نمی‌توان گفت سولفات یک ماده کاملاً مضر برای پوست و مو است. همه چیز به میزان مقاومت موی شما و نوع محصول مورد استفاده بستگی دارد. قدرت پاک‌کنندگی بالای سولفات می‌تواند رطوبت و چربی سالم را همراه آلودگی‌ها از بین ببرد. امری که منجر به خشکی، وزی، افزایش آسیب‌پذیری و کاهش عمر رنگ مو و کراتینه می‌شود. ماسک مو باید بعد از شامپو و روی موی تمیز استفاده شود. پس این محصول به قدرت پاکسازی بالای سولفات نیاز ندارد و بهترین ماسک مو، ماسک مو بدون سولفات است.

در پایان، بار دیگر نگاهی به لیست بهترین ماسک مو بدون سولفات بیاندازیم:

1- ماسک آبرسان 4 در 1 اولاپلکس
2- ماسک مو بدون سولفات لایتنس مدل ARGAN OIL
3- ماسک مو نلی مدل کالر سیلک گلد 24K
4- ماسک موی ده کاره یونیک وان رولون
5- ماسک مو کراتین ترزمه
6- ماسک مو آبرسان نارگیل و آلوئه ورا ترزمه
7- ماسک مو روغن نارگیل میراکل او جی ایکس
8- ماسک مو روغن آرگان مراکشی او جی ایکس

سؤالات متداول

آیا ماسک مو بدون سولفات واقعا عمل میکند؟ ماسک موهای بدون سولفات باعث نرم کنندگی و تغذیه عمیق موها میشوند. آنها با ترکیبی از مواد مفید فرموله شده اند که به ترمیم موهای آسیب دیده، آبرسانی و تقویت موها کمک می کند. ماسک‌ مو بدون سولفات می‌تواند مشکلاتی مانند خشکی مو، دو شاخه شدن انتهای مو یا آسیب ناشی از رنگ مو را هدف قرار دهد.

ماسک مو چیست و استفاده از آن چه فوایدی دارد؟ ماسک مو یک نوع نرم‌کننده قوی است که با ترکیبات آبرسان و مغذی غنی‌سازی شده تا تارها مو را به‌صورت عمقی تغذیه کند و اثرات منفی شست‌وشو (مثل از دست رفتن چربی و رطوبت) را از بین ببرد. آبرسانی و تأمین رطوبت، افزایش ماندگاری رنگ مو و کراتین، افزایش مقاومت در برابر حرارت، افزایش استحکام تارهای مو و درمان موهای آسیب‌دیده برخی از مزایای استفاده از ماسک مو هستند.

چه کسانی باید از ماسک مو بدون سولفات استفاده کنیم؟ دکتر برندن کمپ، استفاده از محصولات مراقبت از موی بدون سولفات را به کسانی توصیه می‎کند که موهای خشک یا پوست حساس دارند. اگر از این دو دسته هستید، سولفات می‌توانید خشکی موها و حساسیت پوست سرتان را تشدید کند. سایر افراد هم برای افزایش سلامت و زیبایی موهایشان می‌توانند از ماسک مو بدون سولفات استفاده کنند.

مضرات سولفات برای مو چیست؟ ایجاد یا تشدید خشکی مو، افزایش التهاب پوست سر، وز شدن موها و کاهش عمر رنگ مو و کراتینه برخی از مضرات سولفات برای انوع مو به‌ویژه موی خشک هستند.

بهترین ماسک مو بدون سولفات ایرانی کدام است؟ ماسک مو بدون سولفات سریتا، ماسک مو بدون سولفات فولیکا، ماسک مو بدون سولفات آدرا و ماسک مو بدون سولفات اسکالپیا برخی از بهترین ماسک مو بدون سولفات هستند.

منابع:

 • https://www.today.com/shop/are-sulfates-bad-hair-sulfate-free-shampoo-t248276
 • https://www.realsimple.com/beauty-fashion/hair/hair-care/sulfates-bad-for-hair
 • https://uk.gisou.com/blogs/blog/what-is-a-hair-mask
 • https://www.labochy.com/sulfate-free-hair-mask/
: امتیاز دهید(راست به چپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...