بهترین ضد آفتاب مناسب پوست چرب و مستعد آکنه

بهترین ضد آفتاب مناسب پوست چرب و مستعد آکنه

پوست های چرب به دلیل داشتن لایه های چربی نیاز به ضد آفتاب هایی با فرمولاسیون سبک و بدون چربی دارند، تا در طول روز ضد آفتاب روی پوست احساس سنگینی نداشته باشد. در زمان خرید ضد آفتاب مناسب پوست چرب باید به این مورد دقت داشته باشید که ضدآفتابی که خریداری میکنید بافت سبکی داشته باشه و باعث چرب شدن پوست صورت یا ایجاد جوش روی پوست صورت نشود. بخاطر اهمیت همین امر پیشنهاد می‌شود، اگر شما پوست چرب یا مستعد جوش و آکنه دارید از ضد آفتاب های که بافت فلوئیدی دارند استفاده کنید تا باعث ایجاد چربی روی پوست نشوند.

بافت فلویید یعنی چی؟

بافت فلوئید ضد آفتاب به معنی ساختار یا ترکیبات محصول است، که برای محافظت از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب استفاده می‌شود. این فلوئیدها معمولا دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند اشعه‌های مضر اولتراویولت (UV) را جذب یا پراکنده کنند تا از پوست در طول روز در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت کنند. همچنین از آسیب‌هایی مانند سوختگی، ایجاد لک‌های خورشیدی، و پیری زودرس پوست جلوگیری کنند.

ترکیبات ضد آفتاب مناسب پوست چرب

اگر شما پوست چرب دارید پس بهتر است از ضد آفتاب هایی با فرمولاسیون چرب دوری کنید. چربی درون ترکیبات ضد آفتاب ها می توانند باعث بسته شدن منافذ پوست و جوش شوند. به گفته دکتر جرمی بروئر بهتر است از مصرف محصولاتی که حاوی پترولاتوم، گلیسیرین و سیلیکون (ترکیبات کمودون زا) هستند اجتناب کنید زیرا عامل اصلی براق شدن پوست و چربی آن همین ترکیبات اند. همچنین وجود الکل در ترکیب ضد آفتاب می تواند موجب خشکی و تحریک پوست شود.

اما ضد آفتاب باید شامل چه ترکیباتی باشد؟ حضور ترکیبات ضد آکنه مانند، سالیسیلیک اسید یا نیاسینامید احتمال جوش زد را پایین می آورند و چربی پوست را کنترل می کنند.  آنتی اکسیدان ها یی مانند ویتامین C و  Eو همتایان گیاهی آنها مانند چای سبز یا عصاره گل‌ ها نیز از آسیب های اشعه های  UV مانند چین چروک و پیری زودرس جلوگیری می کنند. عوامل آبرسان مانند هیالورونیک اسید نیز در کنار دیگر ترکیبات به حفظ طراوت و سلامت پوست کمک می کند.

فرمولاسیون مات کننده

پوست های چرب به طور طبیعی براق به نظر می رسند و حتی اگر از ضد آفتاب بدون چربی استفاده کنید، ممکن است پوستتان به اصطلاح برق بیفتد. به همین دلیل استفاده از ضد آفتاب هایی با پوشش مات ظاهر پوست شما را برای مدت طولانی تری مات نگه می دارد، بخاطر همین امر ما در ادامه به شما بهترین ضد آفتاب های مناسب پوست های چرب و مستعد جوش را معرفی کرده ایم:

بهترین ضد آفتاب ها مناسب پوست چرب، مستعد جوش و آکنه:

1. فلویید ضد آفتاب کنترل چربی spf +50 بی رنگ لاروش پوزای

2. ژل ضد آفتاب اوسرین پوست چرب

3. سرم ضد آفتاب مات کننده لورآل

4. ضد آفتاب استیکی توکوبو حاوی عصاره پنبه کتان

5. ضد آفتاب مجیک فیوژن واتر SPF50 ایزدین

6. کرم ضد آفتاب 54.2 آکوا تون آپ SPF 50 کوزارکس

7. کرم ضد آفتاب مینرال تروسیکا سام بای می

8. کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac SPF50

9. فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

10. کرم ضد آفتاب بی‌رنگ SPF 50 مینرال کلینیک

بهترین ضد آفتاب های مناسب پوست چرب و مستعد جوش

در ادامه به شما بهترین ضد آفتاب های مناسب پوست چرب و مستعد جوشی را معرفی کرده ایم که بافت بسیار سبکی دارند و روی پوست صورت احساس سنگینی نمیکنند.

1. فلویید ضد آفتاب کنترل چربی spf +50 بی رنگ لاروش پوزای

فلویید ضد آفتاب کنترل چربی spf +50 بی رنگ لاروش پوزای

فلویید ضد آفتاب کنترل چربی لاروش پوزای نسخه جدیدتر و بهبود یافته ضد آفتاب Ultra-Light این برند است. این ضد آفتاب دارای فرمول مینیمالیستی و هایپو آلرژی و تکنولوژی های خلاقانه است که برای پوست های حساس طراحی و آزمایش شده است. ضد آفتابAnthelios UVMune 400 لاروش پوزی دارای تست درماتولوژیک و تست آلرژی می باشد.

2. ژل ضد آفتاب اوسرین پوست چرب

ژل ضد آفتاب اوسرین پوست چرب

ژل ضد آفتاب اوسرین پوست چرب یک محصول مراقبت از پوست آلمانی است که دارای بافت ژل کرم بوده و علاوه بر محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب، باعث کنترل ترشح چربی پوست نیز می‌شود.

3. سرم ضد آفتاب مات کننده لورآل

سرم ضد آفتاب مات کننده لورآل

سرم ضد آفتاب مات کننده لورآل یک محصول مراقبتی است که از پوست در برابر اشعه های مضر افتاب جلوگیری می‌کند. بافت سرم ضدآفتاب لورآل کرمی و سبک بوده و برای پوست های چرب و مختلط مناسب می‌باشد.

4. ضد آفتاب استیکی توکوبو حاوی عصاره پنبه کتان

ضد آفتاب استیکی توکوبو حاوی عصاره پنبه کتان

ضدآفتاب استیکی توکوبو یک محصول مراقبت از پوست کره ای است که دارای SPF50 و PA++++ می باشد که کاملا از پوست در برابر اشعه های مخرب آفتاب و آسیب های ناشی از آن مثل پیری زودرس، جلوگیری می کند. این ضد آفتاب علاوه بر محافظت بسیار بالا، بافت سبک و زود جذبی دارد و از ماندگاری طولانی مدتی برخوردار است.

5. ضد آفتاب مجیک فیوژن واتر SPF50 ایزدین

ضد آفتاب مجیک فیوژن واتر SPF50 ایزدین

ضد آفتاب مجیک فیوژن واتر SPF50 ایزدین یک محصول مراقبتی اسپانیایی است که بر پایه آب طراحی شده است. بافت این ضد آفتاب سبک و مایع بوده و به سرعت جذب پوست می‌شود و رد چربی از خود به جای نمی‌گذارد. ضدآفتاب مجیک ایزدین علاوه بر محافظت بالا و کامل از پوست در برابر اشعه های مضر UVA/UVB، پوست را آبرسانی کرده و عملکرد آنتی اکسیدانی نیز دارد.

6. کرم ضد آفتاب 54.2 آکوا تون آپ SPF 50 کوزارکس

کرم ضد آفتاب 54.2 آکوا تون آپ SPF 50 کوزارکس

کرم ضد آفتاب 54.2 آکوا تون آپ SPF 50 کوزارکس یک محصول مراقبت از پوست کره ای است که حاوی آلوئه ورا بوده و به خوبی از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می‌کند.

7. کرم ضد آفتاب مینرال تروسیکا سام بای می

کرم ضد آفتاب مینرال تروسیکا سام بای می

کرم ضد آفتاب مینرال تروسیکا سام بای می یک محصول مراقبتی کره ای است که از پوست در برابر اشعه های مضر افتاب جلوگیری می‌کند. این ضدآفتاب دارای فرمولاسیون گیاهی بوده برای پوست های حساس نیز قابل استفاده می‌باشد.

8. کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac SPF50

کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac SPF50

این ضد آفتاب برای افرادی با پوست چرب بسیار مناسب است و علاوه بر مراقبت از پوست دربرابر اشعه های UVA و UVB باعث تنظیم چربی پوست (PH) پوست نیز می‌شود. ضد آفتاب اوریاژ بافت بسیار سبکی دارد و اصلا روی پوست صورت احساس سنگینی نمیکند.

9. فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما یک محصول مراقبتی و درمانی فرانسوی می‌باشد. بافت این ضدآفتاب سبک و زود جذب بوده و با کنترل ترشح چربی پوست از بروز جوش در پوست های چرب و مختلط جلوگیری می‌کند.

10. کرم ضد آفتاب بی‌رنگ SPF 50 مینرال کلینیک

کرم ضد آفتاب بی‌رنگ SPF 50 مینرال کلینیک

کرم ضد آفتاب بی‌رنگ SPF 50 مینرال کلینیک یک محصول مراقبت از پوست آمریکایی است که به خوبی از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می‌کند. عملکرد ضدآفتاب کلینیک 100% فیزیکی و معدنی بوده و اشعه های مضر را از روی سطح پوست بازتاب می‌کند.

سوالات متداول

بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب و حساس چیست؟

فلویید ضد آفتاب کنترل چربی spf +50 بی رنگ لاروش پوزای دارای فرمول مینیمالیستی و هایپو آلرژی و تکنولوژی های خلاقانه ای است و برای پوست های که بسیار حساس هستد مناسب است.

بهترین ضد آفتاب مات کننده پوست کدام است؟

سرم ضد آفتاب مات کننده لورآل، بافت سرمی و بسیار سبک دارد و همچنین باعث کنترل چربی پوست و مات کردن پوست می‌شود.

: امتیاز دهید(راست به چپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...