آیا بعد از استفاده از تونر باید صورت را شست؟

آیا-بعد-از-استفاده-از-تونر-باید-صورت-را-شست؟

خیر، نیازی به شستن تونر از روی صورت پس از استفاده نیست و باید بگذارید مواد مغذی تونر به طور کامل جذب پوست شوند. علت سوزش پوست بعد از استفاده از تونر میتواند بدلیل انتخاب تونری نامناسب با نوع پوست، عدم استفاده از آبرسان و مرطوب کننده بعد از تونر، یا وجود الکل بیش از حد در تونر باشد.

استفاده از تونر در روتین‌های مراقبت از پوست یک روش معمول است. اگر می دانید تونر چیست؟ حتما مطلع هستید که برای تاثیر گذاری بیشتر، تونر باید روی پوست بماند. اما از آنجایی که از تونر برای پاک کردن آرایش هم استفاده می شود، و آن را یکی از انواع پاک کننده آرایش صورت می دانیم، اغلب در مورد لزوم شستن صورت پس از استفاده از تونر سردرگمی وجود دارد. اصولا تونر ها نیازی به شستشو ندارند به جز مواردی که شرکت سازنده در دستور استفاده از محصول به آن اشاره کرده است. در این مقاله به این موارد می پردازیم و درک روشنی از نقش تونر و نحوه استفاده از تونر صورت به شما ارائه می دهیم.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک تونر خارجی

در ابتدا به یاد داشته باشید که از علل اولیه استفاده از تونر، متعادل کردن pH پوست پس از پاکسازی است. زیرا پاک کننده های پوست با از بین بردن بخشی از چربی های پوست باعث به هم خوردن تعادل آن می شوند. تونر به طور موثر هر گونه اثر باقیمانده از کثیفی، آرایش یا پاک کننده را که در طول مرحله پاکسازی به جا مانده است را پاک می کند. همچنین بسیاری از تونرها با ترکیبات آبرسانی فرموله شده اند که به جبران رطوبت از دست رفته پوست کمک می کنند و پوست را برای جذب محصولات بعدی مراقبت از پوست، مانند سرم ها و مرطوب کننده ها آماده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین تونر برای بستن منافذ باز پوست

آیا-تونر-نیاز-به-شست-و-شو-دارد؟

آیا تونر نیاز به شست و شو دارد؟

شستن صورت بلافاصله پس از استفاده از تونر می تواند یک مرحله غیر ضروری باشد. برای متعادل کردن PH  و بهتر شدن جذب مواد مغذی در پوست نیاز است تا تونر بر روی پوست بماند و نیاز به زمان دارد پس شستن صورت و پاک کردن تونر و ترکیبات آن اثر تونر را نیز از بین می برد. اما اگر تونر مورد استفاده شما PH پوستتان را بهم می زند، و یا موجب حساسیت، قرمزی و خارش در پوست شما می شود، بهتر است آن را بشویید، این نکته در رابطه با میسلار واتر نیز صدق می کند.

بیشتر بخوانید: چرا تونر میزنم صورتم می سوزد؟

به جای شستشوی تونر، توصیه می شود آن را با ضربه زدن روی پوست با استفاده از یک پد پنبه ای یا دست های تمیز پاک کنید. این  کار اجازه می دهد تا تونر به طور موثر جذب شود. سپس از سرم ها، مرطوب کننده ها و دیگر محصولات روتین پوستی خود استفاده کنید تا از مزایای کامل آن ها بهره مند شوید.

نکاتی-درباره-استفاده-از-تونر

نکاتی درباره استفاده از تونر

 به طور کلی نیازی به شستشوی تونر نیست، اما بسته به فرمولاسیون تونرها استثناهایی نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:  

بیشتر بخوانید: چه زمانی باید از تونر استفاده کنم؟

ایجاد حس چسبندگی: اگر تونر مورد استفاده بر روی پوستتان ایجاد چسبندگی کرد، می‌توانید آن را به آرامی با آب بشویید. با این حال، مراقب باشید که از پاک کننده های سنگین که می توانند خواص مفید تونر را از بین ببرند، استفاده نکنید.

دستورالعمل های خاص تونر: برخی از تونرها ممکن است با دستورالعمل‌های خاصی همراه باشند که توصیه می‌کنند پس از مدت زمان مشخصی شسته شوند. پس حتما کاتالوگ محصولات را مطالعه کنید تا بهترین استفاده را از محصول در دست ببرید.

تغییر در فرمولاسیون: در گذر زمان ممکن است فرمولاسیون بهترین تونر ها نیز کمی تغییر کند و PH آن ها نامتعادل شود، که در نتیجه موجب حساسیت، قرمزی، و التهاب پوست می شود. پس بهتر است در صورت مشاهده چنین علائمی صورت خود را بشویید.

پوست های حساس: اگر پوست حساسی دارید هم بهتر است بعد از استفاده از تونر آن را پاک کنید تا مواد شیمیایی یا حساسیت زایی بر روی پوستتان باقی نماند.

در پایان، شستن صورت پس از استفاده از تونر لزومی ندارد. بهتر است تونر را به حال خود بگذارید تا بهترین تاثیرش را بر روی پوستتان بگذارد. اما در صورت مشاهده مواد ذکر شده ماننده احساس چسبندگی بر روی پوست و یا قرمزی و خارش بهتر است صورتتان را بشویید.

2.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...