اشتباهات رایج در استفاده از آبرسان پوست

اشتباهات رایج در استفاده از آبرسان پوست

استفاده بیش از حد از آبرسان و مرطوب کتنده باعث مسدود شدن و پر شدن منافذ پوست می‌شود و برای شما مشکلاتی مانند، جوش، آکنه، لایه چربی، چسبندگی پوست، خارش و قرمزی پوست را به همراه داشته باشد. بخاطر اهمیت بالای همین امر در ادامه درباره عوارض و مشکلاتی که استفاده بیش از حد از آبرسان و مرطوب کننده ها برای شما دارد را آورده ایم و به سوالاتی درباره آبرسان و مرطوب کننده ها پاسخ داده ایم.

استفاده بیش از حد از آبرسان و مرطوب کننده

تا این قسمت از مقاله متوجه اهمیت استفاده مقدار مناسب از آبرسان و حتی دیگر محصولات مراقبت از پوست شده اید، در ادامه به شما عوارضی که میتواند استفاده بیش از حد کرم های آبرسان و مرطوب کننده داشته باشد را گفته ایم:

  1. می تواند موجب انسداد منافذ پوست و در نتیجه باعث آکنه و جوش های جدید شود.
  2. می‌تواند باعث ایجاد یک لایه چربی اضافی بر روی پوست شود که حساسیت و چسبندگی به وجود می آورد.
  3. به مرور زمان مقاومت ایجاد کرده و تاثیر آبرسان و محصولات پوستی را کاهش می دهد.
  4. ممکن است موجب تحریک و التهاب پوست شود و علائمی مانند قرمزی، خارش و حتی خشکی شدید را به وجود آورد.

اهمیت ترتیب استفاده از روتین پوستی

ترتیب استفاده از روتین پوستی اهمیت بسیار زیادی در تاثیر آن دارد و همچنین ممکن است استفاده نادرست از روتین پوستی و نداشتن ترتیب در استفاده از آنها باعث ایجاد مشکلات پوستی شود، ما در ادامه برای شما ترتیب استفاده از محصولات روتین پوستی در روز و شب را آورده ایم:

ترتیب استفاده از روتین پوستی

تشخیص نوع پوست

یکی از مهمترین عوامل در انتخاب محصولات پوستی نوع پوست است و شناخت نوع پوست شما از ابتدا مسیر انتخاب صحیح آبرسان و دیگر محصولات مراقبت پوستی را برای شما باز خواهد کرد. بهتر است نکات زیر را با توجه به نوع پوست خود در نظر داشته باشید:

پوست خشک: آبرسان های برپایه آب برای این نوع پوست مناسب نیستند چرا که مشکل پوست های خشک از نبود چربی کافی است پس افراد دارای پوست خشک باید از آبرسان هایی بر پایه روغن استفاده کنند تا رطوبت پوست را حفظ کند.

پوست چرب: اکثر افراد باور دارند آبرسانی پوست چرب باعث چربی پوست می شود در صورتی که آبرسانی اصولی از تولید چربی اضافی جلوگیری می کند. اما از آنجا که پوست چربی مورد نیازش را دارد، این افراد باید از آبرسان هایی بر پایه آب استفاده کنند.

با پوستتان مهربان باشید

هنگام استفاده از آبرسان به پوست خود فشار نیاورید، ماساژ پوست تنها در صورت اجرای اصولی آن برای پوست مفید است. بهترین راهکار برای استفاده از آبرسان و ماساژ صورت انجام آن با دو انگشت کوچک و حلقه به صورت حرکات دورانی است.

اجازه دهید مرطوب کننده جذب پوست شود

برای بهره برداری بهتر از آبرسان باید به آن اجازه دهید تا جذب پوستتان شود. بهترین زمان برای استفاده از آبرسان پس از شستشوی صورت  و زمانی که هنوز کمی رطوبت دارد است و پس از آن چند دقیقه به پوست استراحت دهید تا رطوبت به صورت طبیعی جذب پوستتان شود.  و سپس از دیگر محصولات پوستی خود استفاده کنید.

هر از گاهی مرطوب کننده خود را عوض کنید

هر از گاهی مرطوب کننده خود را عوض کنید

پوست شما به مرور زمان و در فصول و شرایط متفاوت تغییر می کند و به میزان رطوبت و نوع رطوبت متفاوتی نیاز دارد. برای مثال در فصول سردتر به رطوبت بیشتری نیاز دارید و باید از مرطوب کننده های سنگین تر استفاده کنید و در فصل های گرم می توانید از مرطوب کننده‌های سبک‌تر استفاده کنید.

گردنتان را فراموش نکنید

اغلب افراد هنگام استفاده از محصولات مراقبت پوستی ناحیه گردن را فراموش می کنند. اما پوست گردن نیز به علت حساسیت و نازک بودن  به علل مختلفی از جمله آفتاب، آلودگی و خشکی آسیب می بیند، لذا مراقبت از این ناحیه اهمیت دارد. محافظت از این ناحیه در برابر آفتاب و آلودگی ها و همچنین استفاده از آبرسان از پیری و ایجاد چن و چروک بر روی آن جلوگیری می کند.

از روتین خارج نشوید

حفظ روتین مراقبت از پوست، یکی از کلیدهای داشتن پوست سالم و زیبا است. پیوستگی و تداوم عمل به یک برنامه پوستی مشخص به صورت روزانه در طولانی مدت سلامت پوست شما را تضمین خواهد کرد.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا آبرسان پوست به همه پوست‌ها مناسب است؟

بله، اما دقت داشته باشید که برای هر نوع پوست، نوع خاصی از آبرسان را باید استفاده کرد، چرا که هر نوع پوست نیاز های مختص به خودش را دارد.

آیا می‌توان آبرسان پوست را در شب استفاده کرد؟

 بله، استفاده از آبرسان پوست در شب نیز می‌تواند مفید باشد. شما در هر زمان از شبانه روز می توانید از آبرسان استفاده کنید اما حتما پس از شستشوی صورت از آبرسان استفاده کنید.

چگونه می‌توانم از خشکی پوست در فصل زمستان جلوگیری کنم؟

در فصل زمستان به دلیل خشکی آب و هوا پوست شما به رطوبت بیشتری نیاز دارد و مرطوب کننده های کننده های سنگین  تر و غنی تر برای این فصل پیشنهاد می شوند تا رطوبت کافی به پوستتان برسد.

آیا می‌توانم آبرسان پوست را قبل از آرایش استفاده کنم؟

بله شما می توانید از آبرسان به عنوان پایه آرایش خود استفاده کنید این کار باعث شادابی پوست شما و زیباتر جلوه دادن آرایشتان خواهد شد.

: امتیاز دهید(راست به چپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...