بهترین کرم ضد آفتاب و روشن کننده پوست

بهترین کرم ضد آفتاب و روشن کننده پوست

همه باید ضد آفتاب را در روتین پوستی روزانه خود جای دهند، حتی کسانی که پوستی با رنگدانه های بیشتر و یا تیره دارند. دو فاکتور اصلی برای انتخاب ضد آفتاب برای افراد با پوست تیره وجود دارد، فاکتور اول عدم ایجاد یک لایه سفید بر روی پوست و دیگری پوشش و محافظت مناسب از پوست است. ضد آفتاب های شیمیایی و معدنی و همچنین ضد آفتاب های لب بسیاری وجود دارند که مناسب انواع پوست از جمله پوست های مستعد جوش و یا حساس هستند.

یک باور غلط که در ارتباط پوست های تیره تر وجود دارد این است که نیازی به استفاده از ضد آفتاب ندارند. شاید جالب باشد بدانید ملانین که مسئول رنگ پوست ماست و در پوست های تیره تر بیشتر نیز وجود دارد، به صورت طبیعی در برابر اشعه های فرا بنفش محافظت ایجاد می کند. اما این محافظت برای حفظ سلامت پوست کافی نیست. جالب تر آن که 90% از نشانه ها و علائم پیری پوست از قرار گرفتن بدون ضد آفتاب در برابر نور آفتاب ایجاد می شوند.

چگونه بهترین ضد آفتاب برای پوست تیره را انتخاب کنیم؟

طبق نظر متخصصین، همه ضد آفتاب ها باید حاوی SPF کافی برای محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA که پوست را پیر می کند و چین و چروک پوست را افزایش می دهد و UVB که باعث آفتاب سوختگی می شود، داشته باشند. همچنین متخصصین پوست پیشنهاد می دهند تا در هنگام خرید ضد آفتاب موارد زیر را در نظر داشته باشید.

ضد آفتاب شیمیایی یا مینرال

ضد آفتاب شیمیایی یا مینرال

ضد آفتاب های مینرال با استفاده از ترکیبات فعال همچون اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم و ایجاد یک سد فیزیکی بر روی پوست و باز تاب اشعه های فرا بنفش، از پوست شما محافظت می کند. معمولا ضد آفتاب های مینرال یک لایه سفید بر روی پوست ایجاد می کنند که البته با پیشرفت هایی که در صنعت تولید محصولات مراقبت پوستی به دست آمده است، این مشکل در بسیاری از محصولات رفع شده است. از طرف دیگر ضد آفتاب های شیمیایی با وجود ترکیباتی مانند اکسی بنزون و آووبنزون و اوکتیسالات که جذب پوست می شوند، اشعه های فرا بنفش را پیش از رسیدن به پوست در خود جذب می کنند.

در گذشته بیشتر افراد با پوست تیره برای فرار از ظاهر خاکستری ضد آفتاب های مینرال از ضد آفتاب های شیمیایی استفاده می کردند. اما امروزه با تصحیح ساختار ضد آفتاب های مینرال طرفداران آنها در بین رنگین پوست ها و افرادی که ملانین بیشتری دارند بیشتر شده است، زیرا ضد آفتاب های مینرال در کنار ایجاد حساسیت کمتر و خطر کمتر برای سلامتی، محافظت بیشتری نیز برای پوست ایجاد می کنند.

SPF

متخصصان پوست پیشنهاد می دهند برای استفاده روزانه ضد آفتابی با SPF حداقل 30 را انتخاب کنید و در صورت شدت تابش آفتاب در منطقه شما و یا گذراندن مدت طولانی در بیرون از خانه می توانید از SPF های بالاتر نیز استفاده کنید.

نوع فرمولاسیون ضد آفتاب

هنگام خرید نوع فرمولاسیون ضدآفتاب نیز می تواند تعیین کننده باشد. شما می توانید از انواع لوسیون، ژل، اسپری، و کرم متناسب با سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید. برای مثال اگر ضد آفتابی نیاز دارید که به راحتی روی پوست پخش شود می توانید لوسیون و ژل استفاده کنید. در حالی که اسپری برای تجدید ضد آفتاب مناسب تر هستند.

ضد آب

بهتر است از ضد آفتاب های مقاوم در برابر آب استفاده کنید. هر چند این خاصیت به معنای این نیست که دیگر نیازی به تمدید ضد آفتاب نیست، بلکه در صورت تعرق و یا خیس شدن باز هم نیاز به تمدید ضد آفتاب وجود دارد.

نوع پوست

عامل دیگری که در انتخاب ضد آفتاب اهمیت دارد نوع پوست شما است. برای مثال اگر پوست حساسی دارید از ضد آفتاب های مینرال و بدون بو استفاده کنید. برای پوست های چرب باید از ضد آفتاب هایی بر پایه آب و بدون چربی استفاده کنید. و پوست های خشک به ضد آفتاب حاوی ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده مانند هیالورانیک اسید دارند.

چگونه از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

چگونه از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

اعمال ضد آفتاب بر روی پوست کلید محافظت از پوست است. به همین دلیل باید به درستی انجام شود. ضد آفتاب باید به عنوان آخرین مرحله از روتین پوستی انجام شود. بهتر است ضد آفتاب را بر روی آبرسان روزانه خود استفاده کنید تا بهتر و یکدست تر بر روی پوست پخش شود. همچنین باید ضد آفتاب خود را در فواصل مشخص، که معمولا هر 2 ساعت است، تجدید کنید. اگر خیس شدید و یا عرق کردید حتما ضد آفتاب خود را تمدید کنید. و ضد آفتاب را تنها برای صورت استفاده نکنید و به تمامی نقاطی از بدن که در معرض آفتاب قرار می گیرند ضد آفتاب بزنید.

بهترین کرم ضد آفتاب و روشن کننده پوست

در ادامه برای شما لیست بهترین کرم ضد آفتاب و روشن کننده پوست را آورده ایم:

1. ضد آفتاب فیوژن واتر ایج ریپیر ایزدین

2. ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

3. فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

4. فلوئید ضد آفتاب ضد لک گارنیه مدل امبر سولایر

1. ضد آفتاب فیوژن واتر ایج ریپیر ایزدین

ضد آفتاب ایج ریپیر فیوژن واتر ایزدین

ضد آفتاب فیوژن واتر ایج ریپیر ایزدین یک محصول مراقبتی و درمانی اسپانیایی بر پایه آب می‌باشد که علاوه بر محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA/UVB آفتاب با عملکرد سه گانه مقابله با پیری پوست، آسیب های قبلی ناشی از آفتاب از جمله چین و چروک را نیز از بین می‌برد.

2. ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین یک محصول مراقبت از پوست اسپانیایی است که 3 برابر محافظت بیشتر در برابر اشعه های مضر UVA/UVB به منظور جلوگیری از بروز لک ارائه می‌دهد.

3. فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما یک محصول مراقبتی و درمانی فرانسوی می‌باشد. بافت این ضدآفتاب سبک و زود جذب بوده و با کنترل ترشح چربی پوست از بروز جوش در پوست های چرب و مختلط جلوگیری می‌کند.

4. فلوئید ضد آفتاب ضد لک گارنیه مدل امبر سولایر

فلوئید ضد آفتاب ضد لک گارنیه مدل امبر سولایر

فلوئید ضد آفتاب ضد لک گارنیه مدل امبر سولایر یک محصول مراقبت از پوست فرانسوی است که علاوه بر محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر UVA/UVB خاصیت ضد آلودگی و ضد لکی نیز دارد.

: امتیاز دهید(راست به چپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...