بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک و حساس

بهترین ضد آفتاب خارجی برای پوست خشک و حساس

نور آفتاب همواره و در تمام فصول بر زمین می تابد، با وجود تمام مزایای نور آفتاب، مضراتی همچون آفتاب سوختگی نیز به همراه دارد، از این رو  پوست ما در برابر اشعه های آفتاب نیاز به مراقبت دارد، این محافظت توسط ضدآفتاب فراهم می شود.

اما این آسیب ها برای پوست های خشک و حساس تهدید جدی تری هستند و با شدت بیشتری همراه هستند، و در نتیجه پوست به محافظت بیشتری نیاز دارد.

پوست خشک و حساس به عوامل محیطی حساسیت بیشتری دارد و اشعه های آفتاب آن را به چالش می کشند. اشعه ماوراء بنفش باعث تحریک پوست، سوختگی ها، خشکی بیشتر، و حتی چروک شدن زودرس در پوست های خشک و حساس می شود.

در ادامه این مقاله مزایای استفاده از ضد آفتاب برای پوست های خشک و حساس را در میان می گذاریم و به شما می گوییم چگونه ضد آفتاب مناسب خود را انتخاب کنید و در نهایت به معرفی بهترین ضد آفتاب های موجود در بازار برای پوست های خشک و حساس می پردازیم.

چرا افراد با پوست خشک و حساس باید از ضد افتاب پوست خشک استفاده کنند؟

یکی از مراحل ضروری مراقبت از پوست برای افراد دارای پوست خشک و حساس برای حفاظت از پوست در برابر آفتاب و اشعه ما وراء بنفش (UV) استفاده از بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک و حساس است، تا بتوانید به خوبی از پوست‌تان در برابر اشعه های مضر آفتاب مراقبت کنید. استفاده از ضد آفتاب مخصوص پوست خشک و حساس (انتخاب مناسب ضد آفتاب) باعث میشود از پوست خودتان دربرابر آسیب های که ممکن است آفتاب به پوست شما وارد کند در امان بمانید.

شدت تابش آفتاب و اشعه های ما وراء بنفش می توانند موجب آفتاب سوختگی پوست شما شوند.

 • این اشعه ها می توانند موجب کاهش رطوبت پوست شما و در نتیجه خشکی پوست شوند.
 • این اشعه ها از عوامل اصلی ایجاد چین و چروک پوست هستند و موجب پیری زودرس پوست می شوند.
 • اشعه های UV با نفوذ به پوست احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهند.
 • تابش مستقیم آفتاب به پوست می تواند موجب تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های پوستی شود.

ویژگی‌ های کرم ضد آفتاب برای پوست خشک

حال باید بدانید ضد آفتاب مناسب شما کدام است تا برای محافظت از پوستتان به درستی انتخاب کنید. ویژگی های بهترین ضد افتاب برای پوست حساس و خشک که بهترین ضد افتاب میتواند برای پوست شما داشته باشد را در ادامه به شما گفته ایم.

 1. ضد آفتابی که برای پوست خشک انتخاب می شود باید حداقل دارای SPF 30 باشد تا از پوستشان در برابر اشعه های آفتاب و آفتاب سوختگی محافظت کند.
 2. ضدآفتابی انتخاب کنید که علاوه بر محافظت در برابر اشعه UVB از شما در برابر اشعه UVA نیز محافظت کند.
 3. این ضدآفتاب باید حاوی مواد مرطوب کننده و آبرسان همچون گلیسیرین، هیالورونیک اسید، روغن‌های طبیعی (مثل روغن آووکادو یا روغن زیتون) باشد.
 4. از آنجایی که افراد دارای پوست خشک و حساس در برابر ترکیبات شیمیایی آسیب پذیرند پس مطمئن شوید ضدآفتابی انتخاب کنید که بدون عطر یا رنگ باشد و ترکیبات حساسیت زا نداشته باشد.
 5. دقت کنید در ترکیب ضدآفتاب از الکل استفاده نشده باشید زیرا موجب خشکی بیشترپوست می شود.
 6. ضد آفتاب شما باید سبک باشد و به آسانی جذب پوستتان شود و مناسب استفاده روزانه باشد.
 7. اگر در طول روز فعالیت های ورزشی دارید یا به استخر می روید و یا تعریق زیادی دارید بهتر است از ضدآفتاب های ضدآب استفاده کنید.
 8. پیش از استفاده از ضد آفتاب خود آن را بر روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید تا از عدم حساسیت به ترکیبات آن مطمئن شوید.

بهترین ضد آفتاب ها برای پوست خشک و حساس

1. کرم ضد آفتاب بی رنگ SPF +50 بایودرما مدل فتودرم

2. ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای

3. ضد آفتاب Aqua Calming سام بای می

4. ضد آفتاب رنگی فلوئید مینرال اون

5. ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

1. کرم ضد آفتاب بی رنگ SPF +50 بایودرما مدل فتودرم

کرم ضد آفتاب بی رنگ SPF 50 بایودرما مدل فتودرم

کرم ضد آفتاب بی رنگ SPF +50 بایودرما مدل فتودرم یک محصول مراقبت از پوست فرانسوی است که محافظت بالایی از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب انجام داده و به مدت 8 ساعت پوست را آبرسانی می‌کند.

فرمولاسیون این محصول برای پوست های خشک تا نرمال و حتی پوست های حساس نیز مناسب می‌باشد. بزرگسالان و نوجوانان از این ضد آفتاب می‌توانند استفاده کنند. استفاده از این محصول 24% محافظت بیشتری از سیستم دفاعی ایمنی پوست انجام می‌دهد.

2. ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای

ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای

ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای یک محصول مراقبتی فرانسوی است که برای پوست های خشک کاربرد دارد. این محصول با SPF +50 به خوبی از پوست در برابر عوامل محیطی محافظت می‌کند. بافت این محصول سبک و زود جذب بوده و بلافاصله بعد از استفاده تحریک و خشکی پوست را از بین می‌برد.

3. ضد آفتاب Aqua Calming سام بای می

Some-by-Mi-Truecica-Aqua-Calming-Suncream

ضد آفتاب Aqua Calming سام بای می یک محصول مراقبت از پوست کره ای می‌باشد که علاوه بر محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب، به مدت طولانی پوست را مرطوب نگه می‌دارد.

79% از فرمولاسیون این محصول بر پایه آب بوده و با آبرسانی عمیق و طولانی مدت سبب مرطوب و هیدراته شدن پوست در طول روز می شود. بنابر این استفاده روزانه و مستمر از این محصول باعث جلوگیری از خشکی و التهاب پوست می‌شود.

4. ضد آفتاب رنگی فلوئید مینرال اون

AVENE-MINERAL-FLUID-TINTED-SPF50

فلویید ضد آفتاب مینرال رنگی اون یک محصول مراقبتی فرانسوی است که از پوست های حساس در برابر اشعه های مضر UVA/UVB به خوبی محافظت می‌کند. ضدآفتاب اون 100% مینرال و فیزیکی بوده و برای پوست های حساس به عطر و فیلتر های شیمایی قابل استفاده می‌باشد. بافت این محصول سبک و زودجذب بوده و به خوبی پوست های حساس را مرطوب نگه می‌دارد. ضد آفتاب فلوئید مینرال اون یک محصول درمانی با فینیش مات و طبیعی، فاقد عطر و مقاوم در برابر آب و تعریق می‌باشد.

5. ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین یک محصول مراقبت از پوست اسپانیایی است که 3 برابر محافظت بیشتر در برابر اشعه های مضر UVA/UVB به منظور جلوگیری از بروز لک ارائه می‌دهد. این ضد آفتاب مناسب افرادی است که دوست دارند از بروز لکه های ناشی از نور خورشید روی پیشانی، گونه ها و لب بالایی جلوگیری کنند. هم چنین افراد با پوست مستعد به لک نیز توصیه می‌شود.

سوالات متداول

ضدآفتاب با SPF بالا چه تأثیری بر پوست دارد؟

بله، ضدآفتاب با SPF بالا تأثیر محافظتی بیشتری بر روی پوست دارد. این ضدآفتاب ها تاثیر بهتری در محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی و تغییر رنگ پوست دارند و از پوست در برابر هر دو اشعه UVB و UVA محافظت می کنند و از چین و چروک پوست و پیری زودرس جلوگیری می کنند.

آیا می‌توانم ضدآفتاب را به عنوان پایه آرایش استفاده کنم؟

بله، ضد آفتاب می تواند یک پایه مناسب برای آرایش شما باشد. اکثر ضدآفتاب ها علاوه بر فاکتور های محافظت از پوست دارای مرطوب کننده نیز هستند که پوست را شاداب تر کرده و آرایش را زیباتر نشان می دهند.

1.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...