بهترین ضد آفتاب در بارداری

بهترین ضد آفتاب در بارداری

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD) مادران نیز باید از ضد آفتاب استفاده کنند. ضد آفتاب مناسب در دوران بارداری و شیردهی باید فیزیکی یا مینرال باشد، فاقد مواد مضر شیمیایی باشد، دارای حداقل SPF30 باشد و طیف گسترده باشد و هنگام خروج از منزل هر 2 ساعت یکبار تمدید شود.

8 مدل بهترین ضد آفتاب ها در دوران بارداری:

1. ژل کرم ضد آفتاب رنگی فتودرم M بایودرما

2. ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

3. ضد آفتاب برنج و پرو بیوتیک بیوتی آف جوسان

4. ضد آفتاب بی‌رنگ فتودرم آکوافلوئید SPF50+ بایودرما

5. کرم ضد آفتاب سیتی بلاک SPF25 کلینیک

6. کرم ضد آفتاب مینرال تروسیکا سام بای می

7. ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای

8. ضد آفتاب رنگی فلوئید مینرال اون

ویژگی های ضد آفتاب در دوران بارداری

طبق نظر متخصصین پوست و دانشکده پوست آمریکا AAD مهمترین ویژگی های ضد آفتاب مناسب افراد باردار فیزیکی بودن آن است و در برابر سطح وسیعی از اشعه های فرا بنفش از پوست محافظت کند و مواد شیمیایی و عطری در ترکیبات آن نباشند. به طور کلی مهمترین ویژگی های یک ضد آفتاب مناسب مادران باردار باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • عاری از عطرهای مصنوعی و مواد شیمیایی (مانند اکسی بنزون ​​و بنزوفنون-3)
 • ضد آفتاب های فیزیکی یا معدنی (حاوی مواد فعال دی اکسید تیتانیوم و زینک اکساید)
 • ضد آفتاب های طیف گسترده
 • حداقل SPF30
 • ضد آب
 • ضد آفتاب سبک با سهولت استفاده

1. معدنی یا شیمیایی بودن

حساسیت پوست شما تاثیر مستقیمی با انتخاب ضد آفتاب دارد. از آنجایی که ضد آفتاب های شیمیایی پوست را تحریک می کنند و ممکن است جذب جریان خون فرد شوند، متخصصین پوست معمولا به مادران باردار توصیه می کنند از ضد آفتاب های مناسب پوست حساس مانند ضد آفتاب های معدنی استفاده کنند. ترکیبات فعال ضد آفتاب های فیزیکی بر روی پوست فرد می نشینند در حالی که ضد آفتاب های شیمیایی برای فعال شدن باید جذب پوست شوند. از آنجایی که ضد آفتاب های فیزیکی بر روی پوست یک لایه ضخیم و سفید رنگ ایجاد می کردند در گذشته محبوبیت کمتری داشتند ولی خوشبختانه امروزه فرمولاسیون های سبک تر و بی رنگی از ضد آفتاب های مینرال تولید می شوند که می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

2. نوع فرمولاسیون ضد آفتاب

امروزه انواع فرمولاسیون های ضد آفتاب از جمله اسپری و لوسیون ها در بازار موجود هستند. دکتر انگلمن ضد آفتاب هایی با فرمولاسیون لوسیون را پیشنهاد می کند، زیرا پوشش یکدست تر و همگن ایجاد می کنند. این لوسیون ها محافظت کامل پوست شما را تضمین می کنند.

3. مقاومت در برابر آب و عرق

هر چند هیچ ضد آفتابی به طور کامل ضد آب نیست اما بسیاری از آنها در برابر آب و تعرق مقاوم هستند و ماندگاری نسبتا بیشتری دارند. هر چند با وجود استفاده از ضد افتاب های مقاوم در برابر آب باز هم در صورت خیس شدن صورت و یا تعرق، ضد افتاب خود را تجدید کنید.

4. حساسیت پوست

حتی اگر انتخاب شما یک ضد آفتاب معدنی باشد باز هم ممکن است برخی مواد شیمیایی حساسیت زا همچون اکسی بنزون و یا مواد معطر در آن باشند. بهترین کار در چنین مواقع خواندن اطلاعات ضد افتاب و ترکیبات آن است. از طرف دیگر یافتن عبارت hypoallergenic که به معنای عدم وجود مواد حساسیت زا در ضد افتاب است، نیز بسیار امید بخش است. همچنین وجود ترکیبات آرام بخش مانند آلوئه ورا و نیاسینامید نیز می تواند به پوست شما کمک کند.

بهترین ضد آفتاب مناسب دوران بارداری

در ادامه به شما 8 تا از بهترین ضد آفتاب های مخصوص بارداری که دارای بافت بسیار سبک هستند و میتوانید به راحتی از آنها بدون نگرانی در دوران بارداری استفاده کنید را در ادامه آورده ایم:

1. ژل کرم ضد آفتاب رنگی فتودرم M بایودرما:ضدآفتاب تخصصی برای دوران بارداری و شیر دهی

ژل کرم ضد آفتاب رنگی فتودرم M بایودرما

ژل کرم ضد آفتاب رنگی فتودرم M بایودرما یک محصول مراقبتی و درمانی فرانسوی است که از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب و بلو لایت(نور آبی) ناشی از صفحه گوشی و کامپیوتر محافظت می‌کند. این ضد افتاب مخصوص کسانی است که دوران بارداری خود را سپری می‌کنند.

 • نقاط قوت: رنگی، محافظت بالا از پوست، فیزیکی
 • نقاط ضعف: قیمت نسبتا بالا، بافت ژل کرم

پیشنهاد امیلی: هم ضد آفتاب ایرانی و هم ضد آفتاب خارجی دارای نمونه های با کیفیت و مناسبی هستند اما برخی ضد آفتاب های خارجی دارای کیفیتی در سطح جهانی هستند و مورد تایید بسیاری از متخصصین و مصرف کنندگان قرار گرفته اند. برای مشاهده بهترین ضد آفتاب خارجی کلیک کنید.

2. ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین:بهترین ضدآفتاب و ضد لک برای دوران بارداری

ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین

ضد آفتاب اسپات پریونت +spf 50 ایزدین یک محصول مراقبت از پوست اسپانیایی است که 3 برابر محافظت بیشتر در برابر اشعه های مضر UVA/UVB به منظور جلوگیری از بروز لک ارائه می‌دهد.

 • نقاط قوت: موجود در 2 نمونه رنگی و بی رنگ، محافظت بالا از پوست، فیزیکی
 • نقاط ضعف: قیمت نسبتا بالا، حجم پایین

پیشنهاد امیلی: ضد آفتابی که پزشکان و متخصصین پوست پیشنهاد کرده اند باعث میشود تا با خیال راحت آن ضد آفتاب را استفاده کنیم. برای مشاهده بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان کلیک کنید.

3. ضد آفتاب برنج و پرو بیوتیک بیوتی آف جوسان؛ بهترین ضد آفتاب کره ای برای دوران بارداری

ضد آفتاب برنج و پرو بیوتیک بیوتی آف جوسان

برند های کره ای امروزه محبوبیت زیادی در جهان پیدا کرده اند و طرفداران زیادی سراسر دنیا دارند. اگر بخواهیم از بین برند های کره ای یک ضدآفتاب برای دوران بارداری به شما پیشنهاد کنیم قطعا ضدآفتاب برنج و پروبیوتیک بیوتی آف جوسان پیشنهاد ما به شماست. چرا که علاوه بر عملکرد فیزیکی حاوی پروبیوتیک نیز بوده که از پوست در برابر ایجاد لک نیز محافظت می‌کند.

 • نقاط قوت: محافظت بالا از پوست، فیزیکی، حجم بالا
 • نقاط ضعف: قیمت نسبتا بالا

پیشنهاد امیلی: محصولات پوستی کره ای به دلیل کیفیت بالا و درصد رضایت مناسب از محبوبیت بالایی بین مصرف کنندگان برخوردار شده اند. برای مشاهده بهترین مارک محصولات مراقبت از پوست کره ای کلیک کنید.

4. ضد آفتاب بی‌رنگ فتودرم آکوافلوئید SPF50+ بایودرما؛ بهترین ضد آفتاب دوران بارداری برای پوست های حساس

ضد آفتاب بی‌رنگ فتودرم آکوافلوئید SPF50+ بایودرما

اگر پوست شما حساس و نازک می‌باشد حتما باید از ضد آفتاب هایی با بافت فلوئیدی و سبک استفاده کنید. پیشنهاد امیلی به شما در دوران بارداری استفاده از ضدآفتاب آکوا فلوئید بایودرما می‌باشد که دارای spf 50 بوده و به خوبی از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می‌کند.

 • نقاط قوت:مناسب پوست های حساس، محافظت بالا از پوست، فیزیکی
 • نقاط ضعف: قیمت نسبتا بالا

5. کرم ضد آفتاب سیتی بلاک SPF25 کلینیک : بهترین ضد آفتاب و زیر ساز آرایش برای دوران بارداری

کرم ضد آفتاب سیتی بلاک SPF25 کلینیک

اگر علاوه بر محافظت از پوست، به دنبال محصولی میگردید که به عنوان زیرساز ارایش نیز کاربرد داشته باشد پیشنهاد امیلی به شما استفاده از ضد افتاب کلینیک می‌باشد. این محصول فاقد چربی بوده و پوست صورت را یکدست و صاف می‌کند. بعد از استفاده از این محصول پوست شما آماده میکاپ و آرایش می‌باشد.

 • نقاط قوت: فیزیکی، قابل استفاده بعنوان پرایمر
 • نقاط ضعف: قیمت بالا، spf پایین

6. کرم ضد آفتاب مینرال تروسیکا سام بای می : بهترین ضدآفتاب در دوران بارداری برای پوست های چرب و مختلط

ضد آفتای مینرال تروسیکا سام بای می

بعد از استفاده از این ضد آفتاب به هیچ عنوان احساس چربی و سنگینی روی پوست خود احساس نمی‌کنید. بنابراین انتخاب مناسبی برای پوست های چرب و مختلط در دوران بارداری می‌باشد. ضدآفتاب تروسیکا برند سام بای می هم چنین التهابات پوست را تسکین داده و از بروز لک بعد از بارداری نیز جلوگیری می‌کند.

 • نقاط قوت: بدون رد سفیدی، محافظت بالا از پوست، زود جذب، قیمت مناسب
 • نقاط ضعف: مطرح نبودن برند در مقایسه با سایر محصولات

بیشتر بخوانید: بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب با منافذ باز

7. ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای : بهترین ضدآفتاب در دوران بارداری برای پوست های خشک و دهیدراته

ضد آفتاب آبرسان spf 50 بی‌رنگ یووی مون 400 لاروش پوزای

اگر به دنبال ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری خود هستید و پوست خشکی دارید این محصول انتخاب مناسبی برای شما می‌باشد. این محصول علاوه بر محاظت بالا از پوست در برابر نور افتاب، به مدت طولانی رطوبت را در پوست حفظ می‌کند. توجه داشته باشید پوست های خشک و دهیدراته مستعد لک بعد از بارداری هستند.

 • نقاط قوت: آبرسان، محافظت بالا از پوست، فیزیکی
 • نقاط ضعف: قیمت نسبتا بالا

بیشتر بخوانید: بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک و لک دار

8. ضد آفتاب رنگی فلوئید مینرال اون : بهترین ضد آفتاب رنگی برای دوران بارداری

ضد آفتاب رنگی فلوئید مینرال اون

مکانیسم عملکردی این ضد آفتاب فیزیکی و مینرال بوده و بدون ایجاد رد سفیدی از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب جلوگیری می‌کند. رنگدانه های این ضد آفتاب بژ طبیعی بوده و برای افراد با تناژ رنگی پوست نخودی انتخاب مناسبی می‌باشد.

 • نقاط قوت: رنگی، محافظت بالا از پوست، فیزیکی
 • نقاط ضعف: قیمت نسبتا بالا، حجم پایین

نظر متخصصین درباره اهمیت استفاده از ضد آفتاب در بارداری

آکادمی پوست آمریکا (AAD) به طور واضح و صریح اعلام کرده است که کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی، پیری زودرس و انواع سرطان پوست ضروری است و در همه فصول و حتی در دوران بارداری استفاده از ضد آفتاب را نباید نادیده بگیرید.

دکتر دندی ایگلمن متخصص پوست در کلینیک شافر نیویورک میگوید: تغییر سطح هورمون ها در بارداری باعث حساس شدن فرد باردار میشود در نتیجه پوست به نور خورشید واکنش نشان میدهد.

همچنین دکتر ایفث هاسکینز پزشک زنان و زایمان در لانگون نیویورک میگوید: تغییر سطح هورمون ها در بارداری باعث افزایش رنگدانه های پوستی و ایجاد ملاسما میشود که اگر پوست در معرض آفتاب قرار گیرد این لک ها تیره تر نیز میشوند.

به دلایل فوق، مهم است فرد باردار، فارغ از شرایط آب و هوایی، به صورت روزانه 15 دقیقه قبل از خروج از منزل از ضد آفتاب استفاده کند و هر دو ساعت ضد آفتاب خود را تمدید کند.

کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان (ACOG) نیز شما را به استفاده از کرم ضد آفتاب در دوران بارداری تشویق می کند، زیرا استفاده از ضد آفتاب باعث کاهش ملاسما (لکه های تیره روی پوست) می‌شود.

نحوه استفاده از ضد آفتاب در دوران بارداری

برای گرفتن نتیجه ایده آل، دستورالعمل درج شده روی هر محصول را دنبال کنید. اما به طور کلی ضد آفتاب ها در دوران بارداری را باید طبق اصول زیر مصرف کنید.

 1. 15 دقیقه قبل از خروج از منزل مقدار کافی از ضد آفتاب را روی پوست زده و به آرامی و به صورت دورانی روی صورت پخش کنید.
 2. هر 2 ساعت یکبار یا بعد از تعریق، شنا یا خشک کردن خود با حوله، آن را تجدید کنید.

سوالات متداول

چه موقع در بارداری از ضد آفتاب استفاده کنم؟ بهتر از مادران باردار ضد افتاب خود را به صورت روزانه و پس از روتین صبح گاهی خود، یعنی بعد از پاکسازی پوست و استفاده از سرم و مرطوب کننده مناسب دوران بارداری، استفاده کنند. اگر در طول روز در ساعات زیادی را در معرض آفتاب هستید بهتر است دائما ضد آفتاب خود را تمدید کنید. حتی در زمانی که در خانه هستید و نور آفتاب در نزدیکی پنجره ها به شما میتابد نیز باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

انبارگردانی امیلی تا 50 % تخفیف  کلیک کنید

نیاز به مشاوره پوست و مو داری؟!

ما تو اینستاگرام آنلاینیم! تو دایرکت سوالتو بپرس...